Naše současnost

V roce 2011 je v SDH Žacleř registrováno 69 členů. Z toho je 29 dětí , 15 žen a 25 mužů.
V roce 2008 město Žacléř ziskalo dotaci z EU v rámci přeshraniční spolupráce s partnerským městem Lubavka. Tato spolupráce se úspěšně rozvíjí i v současné době.
Za prostředky získané z dotace byla zcela zrekonstruována Hasičká stanice v Žacléři a zakoupeno nové vybavení pro JSDH Žacléř.

V současné době jednotku tvoří 16 členů SDH. Jednotka je zařazena jako JPO II a zasahuje i mimo katastr města. V roce 2010 byla jednotka vybavena zcela novou zásahovou technikou.
Jedná se o vozidlo MAN TGM 290 plně vybaven a dodán f. Ziegler a VW Transportér T5 minibus.
Další technikou je T- 148 CAS 32 a Š-1203 minibus.

V této chvíli je registrováno celkem 29 dětí.Z toho 21 navštěvuje i hasičský kroužek,,Floriánci''.Při schůzkách pod dohledem zkušených vedoucích nacvičují hasičské dovednosti.Ty poté předvádějí na soutěžích během roku.Nedílnou součástí jsou i výlety a jiné pořádané akce pro děti.Tímto jsou děti postupně připravovány na plynulý přechod do výjezdové jednotky.Už druhým rokem se dokázalo úspěšně využít dotací Královéhradeckého kraje za podpory města Žacléř k nákupu potřebného materiálního vybavení.
23.09.2011 18:34:40