Dvoudenní akce

Dne 31.6. - 1.7. 2012 proběhl v hasičské zbrojnici pro děti speciální program.Děti spali na zahradě ve velkém vojenském stanu.V sobotu odpoledne navštívili hasičskou stanici v Trutnově,kde jim profesionální hasiči ukázali techniku a vybavení a také předvedli několik ukázek,které se dětem líbili.Nejvíce jak postříkat vodou velitele.Po absolvování exkurze si děti,které se nebáli vyzkoušeli prolézt místní polygon,což je výcviková místnost s překážkami.Některé dospělé to zaujalo natolik ,že si ho prolezli také.V podvečer se vrátili na základnu a zde se navečeřeli pak proběhlo několik her a poté si vyzkoušeli nácvik poplachu.

Po dokonané hygieně sme poslali děti spát,přečetli několik pohádek a nechali je vytuhnout.Po 23 hodině byl vyhlášen poplach a děti vzbuzeni(ne všechny),se vydali ze stanu do hasičské zbrojnice kde se převlékli do pracovních mundůrů a vyrazili hasičskýma autama do areálu f.Gemec,kde uhasili velký požár.Po návratu dovybavili auta potřebným materiálem a mohli se vydat do hajan kolem půl jedné ráno.

Na neděli po snídani vyrazili do místního městského muzea,kde si prohlédli výstavu vláčků.Když se navrátili zpět zahráli si nějaké hry a zasedli k vydatnému obědu.Poté děti pomohli se složením vojenského stanu a v odpoledních hodinách vyrazili domů.Této akce se zůčastnilo celkem 15 dětí.  -foto

17.07.2012 10:50:39