V současnosti má SDH Žacléř 43 členů z toho 14 dětí.
SDH se snaží rozvíjet kulturní akce v průběhu celého roku pro blaho všech občanů města Žacléře a blízkého okolí.

Činnost SDH  žacléř spočívá v pořádání různých společenských  akcí jak pro členy SDH Žacléř,děti tak i pro občany města Žacléř.
Každoročně se pořádá dětský den v Bobru na který chodí čím dále více dětí i s rodiči,pro které je připraven bohatý kulturní program se soutěžemi a tradičním opékáním buřtů.
Dále pořádáme pro všechny kdo jse zajímají o hasičinu,techniku a vybavení naší jednotky den otevřených dveří v naší hasičárně kterou hlavně využívají mateřské školky.Nutno podotknout ,že dětem se u nás líbí a my doufáme že do budoucna z jejich řad bude posílena členská základna SDH.
Dále se pořádá hasičský ples,který je hojně navštěvován a svou návštěvností předčí i pořádaný ples městský v Žacléři.
Dále se pořádají soutěže pro děti-branný závod.
Největší událostí bylo patrně výročí 135.let založení SDH Žacléř.Na přípravách se podílelo hodně lidí.Největší zásluhy na vzniku této akce měl Pácha Milan a Zákravský Václav.Dále musíme poděkovat městu Žacléř které vyšlo vstříc a podpořilo tuto akci i finančně . Proto 8.červenec 2006 se občanům zajisté vryl do paměti,neboť účast byla velmi překvapivá a pro nás hasiče povzbuzující že to co děláme má a bude mýt smysl i v dalších letech.
Také jsme byly pozváni do mateřské školy na seznámení dětí s řemesly čehož se zhostil náš velitel Zákravský Václav ve stejnokroji.