DSC_0018.jpg
Dne 30.4. 2014 se k nám do Žacléře slétli čarodějnice a čarodějové z dalekých vzdáleností aby zde na plácku pod hasičskou zbrojnicí poměřili síly s místní cháskou.Bohužel nebo bohudík jsme ve všech disciplínách prohráli a všeho dobrého jsme se vzdát museli.Naštěstí nás podpořilo naše malé město,které zajistilo sladkých pochutin pro tyto velké čaroděje a my se nemusili obávat jejich hněvu.Na jejich počest jsme poté zapálili symbolickou vatru a večer když už se chystali všichni nastoupit na svá košťata prosvětlili jsme jim oblohu pekelným ohněm.Doufejme,že všichni trefili dobře domů a zase napřesrok se všichni opět setkáme.
Dne 12.4. propukla brigáda v hasičské zbrojnici . Dopoledne patřil našim ženám a dětem, které umyli okna a setřeli prach. Odpoledne jsme se my muži vrhli na zahradu a ostříhali vršky živého plotu ze smrčin , dále jsme se věnovali dalším úpravám na venkovním posezení a vybavení pergoly . Zcela určitě bude další brigáda následovat , neboť neustále ještě není vše hotovo.
P3293662.JPG
Dne 29.3. jsme s mladými hasiči odjeli na soutěž v uzlování do Radvanic.Celkem zápasili s uzly mladí čtyři machři a to Patrik,Bára,Tereza a Daniela.
Dne 25.1.2014 v 17 h proběhla v hasičské zbrojnici v Žacléři Výroční valná hromada SDH Žacléř.Vyhodnotil se rok 2013 a nastínil se program roku 2014.Sbor dobrovolných hasičů čítá k 1.1.2014 celkem 51 členů včetně dětí.
DSCF0780.JPG
Dne 25.5.2013 od 8h proběhla brigáda SDH Žacléř.Na této brigádě došlo ke zastřešení venkovní pergoly a k opláštění kuchyňky.Práce probíhaly až do 18 h.
DSC_0064.JPG
Dne 30.4.2013 SDH Žacléř uspořádalo za finanční podpory města Žacléř tradiční pálení čarodějnic.Pro děti byli připraveny soutěže o sladkosti,malování na obličej a dětská diskotéka.Pro dospělé bylo samozřejmostí dobré občerstvení.V podvečer se uskutečnil lampionový průvod po městě s nesenou čarodějnicí,která poté byla přivázána k hranici.Následně byl žažehnut oheň a hranice vzplála-bohužel ne nadlouho.Díky rozmarům počasí nám dřevo navlhlo a tak po určité době bylo rozhodnuto hranici uhasit.V probíhající dětské diskotéce se vybrali nejhezčí masky a ty byli po zásluze odměněny deskovou hrou.Po částečném setmění nakonec došlo i na ohňostroj,který ač byl malý určitě se líbil.Akce byla ukončena kolem 22h z důvodu velkého deště.
8.9.2012 jsme byli požádáni o zařízení občerstvení na Žacléřském náměstí.Jednalo se o vystoupení skupiny Koneckonců a následně noční ohňostroj.O občany jsme se řádně postarali jak po stránce kulinářské tak i o pitný režim,který byl důsledně dodržován.Po skončení ohňostroje naše jednotka zkontrolovala místní okolí a střechy jednotlivých budov.Následně v nočních hodinách byla akce ukončena a všichni se rozešli do svých domovů.

14.7.2012 se družstvo mužů a družstvo žen zůčastnilo hasičské soutěže o pohár starosty v Bernarticích.Muži se umístili na pátém místě a ženy na skvělém druhém místě.

Dne 31.6. - 1.7. 2012 proběhl v hasičské zbrojnici pro děti speciální program.Děti spali na zahradě ve velkém vojenském stanu.V sobotu odpoledne navštívili hasičskou stanici v Trutnově,kde jim profesionální hasiči ukázali techniku a vybavení a také předvedli několik ukázek,které se dětem líbili.Nejvíce jak postříkat vodou velitele.Po absolvování exkurze si děti,které se nebáli vyzkoušeli prolézt místní polygon,což je výcviková místnost s překážkami.Některé dospělé to zaujalo natolik ,že si ho prolezli také.V podvečer se vrátili na základnu a zde se navečeřeli pak proběhlo několik her a poté si vyzkoušeli nácvik poplachu.

Po dokonané hygieně sme poslali děti spát,přečetli několik pohádek a nechali je vytuhnout.Po 23 hodině byl vyhlášen poplach a děti vzbuzeni(ne všechny),se vydali ze stanu do hasičské zbrojnice kde se převlékli do pracovních mundůrů a vyrazili hasičskýma autama do areálu f.Gemec,kde uhasili velký požár.Po návratu dovybavili auta potřebným materiálem a mohli se vydat do hajan kolem půl jedné ráno.

Na neděli po snídani vyrazili do místního městského muzea,kde si prohlédli výstavu vláčků.Když se navrátili zpět zahráli si nějaké hry a zasedli k vydatnému obědu.Poté děti pomohli se složením vojenského stanu a v odpoledních hodinách vyrazili domů.Této akce se zůčastnilo celkem 15 dětí.  -foto

23.6.2012 se naše děti zůčastnili soutěže v požárním sportu v Čermné.Zde družstvo mladších se sice umístilo na posledním místě,nicméně nutno podotknout že nebylo natrénováno.Po zapracování na týmu by mohlo dojít k uspokojivým výsledkům v příštích soutěžích požárního sportu.